Jak pięknie być sobą…
środa Styczeń 17th 2018

Nadejście wiosny :)

TAK! TAK! TAK! Nareszcie możemy poczuć ciepłe promyczki na naszej skórze…na pewno wszyscy nie mogliśmy się tego doczekać, szczególnie ,że zima zafundowała nam tak dłuuugie spotkanie. We mnie wiosna pobudziła już energię i  witalność, cieszę się bardzo że w końcu mogę pozbyć się  kurtki i szala zakrywającego pół twarzy ;)…niestety,  jest jedno ale… promyki słoneczne uwidaczniają szary koloryt naszych cer do czego przyczyniła się nasza ukochana zima, grubsza jest też warstwa naszego naskórka…wszystko dlatego , że zimą nasza dieta była uboższa w witaminy ale i przez skoki temperatur które w tym roku nas wyjątkowo męczyły.

Warto byłoby zadbać o to aby pozbyć się tej pierwszej , zrogowaciałej warstwy naskórka, bo to ona właśnie nadaje naszej skórze tego ziemistego wyglądu i to właśnie jej możemy podziękować za zaskórniaki pojawiające się na naszych twarzach. A jak możemy się pozbyć tego zrogowaciałego naskórka?Czas na peeling :) oczywiście nie chodzi mi o inwazyjne peelingi u kosmetyczki… kwasy czy mikrodermabrazję ,bo nasilające się UV nie jest tego dobrym sprzymierzeńcem ale o peeling ,który możemy zrobić sobie dwa razy w tygodniu w domku, ja kupiłam sobie gruboziarnisty peeling firmy Perfecta. Dzięki takim peelingom nasza skóra będzie świeża i o wiele szybciej będzie wchłaniała składniki aktywne które jej podamy. Oczywiście na złuszczaniu nie poprzestajemy ;)  dobrze byłoby poddać naszą skórę detoksykacji. Warto zastosować maseczki detoksykujące, które kładziemy na: twarz, szyje i dekolt, polecam te z zielonej glinki lub maseczki algowe , które będą odpowiednie dla osób z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi . Ja osobiście używam maseczki z zielonej glinki która jest w postaci proszku i musimy ją samodzielnie rozrobić, wybrałam dla siebie tą firmy Argiletz. powinna być dostępna w aptekach.  Oprócz tego, że śmiesznie wyglądamy z taką zieloną mazią na twarzy to od razu zobaczycie różnicę, skóra będzie wydawała się mniej zmęczona i bardziej promienna więc warto :) Oczywiście nie zapominamy o nawilżaniu skóry kremem odpowiednim do naszego typu skóry :)

 

Komentarze czytelników

2 komentarzy do “Nadejście wiosny :)”

  1. ~kasia pisze:

    bardzo trafny wpis. po zimie nasza skora wrecz pragnie pielegnacj, czekam na wiecej wpisów

  2. MIlka pisze:

    Następny wpis jest już w gotowości, a może Wy macie jakieś tematy które byście chciały poruszyć na moim blogu bądź usłyszeć moje recenzje konkretnych kosmetyków, zapraszam :)

Komentuj